Gólparádé a Sényő ellen
Hat gólt rámolt be a DEAC labdarúgócsapata szabolcsi riválisának.
A Sényő együttese látogatott vasárnap a Dóczy utcai sportcampusra, ahol a hazaiak kezdtek agilisebben, több lehetőséget is kidolgoztak már az első percekben. A nyomás a 19. minutumban érett góllá, egy szabadrúgás találta meg Batait, aki kellőképpen agresszív volt, levette a labdát, ráfordult a kapura és kíméletlenül bevarrta. Nem akart itt megállni a DEAC, továbbra is domináltak a fekete-fehérek, akiket Urbin Péter menesztése után Spitzmüller István instruált a pálya széléről. A lehetőségek megvoltak, de újabb találat már nem született a szünetig.
Félidőben cseréltek a debreceniek, Sándor helyett Rauf állt be. Hamar jött az újabb hazai gól, Soltészt buktatták a 16-oson belül, büntetővel jöhettek az egyetemisták. Szatmári állt a labda mögé és lőtte ki a bal alsót, 2-0. Nem sok hiányzott, hogy tovább hízzon a hazai fór, a gólvonalon táncolt végig a labda, de végül nem ment be. A folytatásban sem sok momentuma volt a vendégeknek, ellenben a DEAC újabb góllal jelentkezett, Szatmári indította Lénártot, aki nem hibázott, 3-0. Nem sokkal rá már néggyel ment a Debreceni Egyetem alakulata, Jankelic mattolta a Sényő kapusát. Sőt, a gólparádé folytatódott, Fekete került ziccerbe és nem is hibázott. A végére is maradt puskapor a cívisvárosiakban, Rauf gondolt egyet és rátűzte jó 25 méterről és milyen jól tette, 6-0. Érződött, hogy mindenki bizonyítani akart, a fekete-fehérek odatették magukat, végig domináltak, és megérdemelt, magabiztos sikert arattak, ezzel továbbra is harcban vannak a második helyért.
NB III Északkeleti csoport, 26. forduló
DEAC-Sényő 6-0 (1-0)
DEAC: Ratku – Ujvárosi, Herczku, Lakatos – Jankelic (Lénárt Gá. 63.), Soltész, Sándor (Rauf 46.), Kelemen, Szatmári (Szakács 70.) – Lénárt Ge. (Fekete 60.), Batai (Tar 80.)
Gól: Batai (19.), Szatmári (11-esből, 47.), Lénárt G. (60.), Jankelic (63.), Fekete (70.), Rauf (77.)