Biztonságosabbá vált a közlekedés a Külső Vámospércsi úton

Debrecen önkormányzata befejezte a Külső Vámospércsi út mellett húzódó szervizút hiányzó szakaszának építését. A beruházás révén megszűnt egy évek óta fennálló közlekedésbiztonsági probléma, amely korábban akadályozta a gyalogos, kerékpáros és gépjárműforgalom folyamatos és biztonságos haladását.

A 48-as főút 2022-es állami felújítása után a szervizút nyomvonalában maradt egy ingatlan, amely megszakította az útpályát. Ez hosszú időn keresztül nehezítette a környéken élők mindennapi közlekedését. A város a lakossági jelzéseket meghallva 35 millió forintért megvásárolta, majd elbontotta az ingatlant, valamint megépítette a hiányzó útszakaszt.

Papp László polgármester az átadáson arról beszélt, hogy bár rövid útszakaszról van szó, a fejlesztés hosszú évek óta húzódó, komoly jogi és műszaki előkészítést igénylő problémát oldott meg. Hangsúlyozta, hogy az önkormányzat ezzel a beruházással a helyiek biztonságát és kényelmét szolgálta, hiszen a szervizút folyamatossá vált, az arra közlekedőknek már nem kell kockázatos kerülőutakat tenniük.

Pósán László országgyűlési képviselő kiemelte: az új szakasz megépítésével a közlekedés biztonságosabbá vált, a buszmegállók is könnyen megközelíthetők, így a környéken élők mindennapjai érezhetően kényelmesebbek lettek. Hozzátette azt is, hogy  a közbeszerzési kiírásoknál olyan garanciális elemeket kell beépíteni, amelyek biztosítják a lakossági észrevételek megfelelő kezelését.

Dankuné Nagy Gyöngyi önkormányzati képviselő azt hangsúlyozta, hogy a helyiek régóta várták a probléma megoldását, és most végre gyalogosan, kerékpárral és gépjárművel is biztonságosan használhatják a szervizutat. Ugyanakkor örömét fejezte ki, hogy a lakosság igényeivel és a döntéshozók segítségével létrejött együttműködés hozzájárult a fejlesztés átadásához.

A munkálatokkal 2025. október 7-én készült el a kivitelező. Az épület bontása és az útépítés az önkormányzat saját forrásából, bruttó 20,4 millió forintból valósult meg.