Miniszteri kitüntetést kapott a Debreceni Egyetem kardiológusa
Kimagasló szakmai tevékenységéért miniszteri elismerő oklevelet vehetett át Barta Judit, a Debreceni Egyetem docense, a Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika szakorvosa. Az országosan és nemzetközi szinten is megbecsült orvos fontosnak tartja a folyamatos szakmai fejlődést. A betegellátást célzó innovációk, új beavatkozások, korszerű gyógyszerek minél gyorsabb bevezetésén dolgozik, hogy a betegek még magasabb színvonalú ellátásban részesülhessenek.
Barta Judit kiváló szakmai munkájáért már több kitüntetést vehetett át. Ezek között az egyik legrangosabb a Pintér Sándor belügyminiszter által adományozott miniszteri elismerő oklevél, mellyel az egészségügy területén végzett kimagasló tevékenységét díjazták. Az elismerést Takács Péter államtitkár adta át novemberben a Debreceni Egyetem szakemberének.
- Nehezen foglalható szavakba, hogy mennyire megtisztelő díjazottnak lenni. Az orvosi esküvel összhangban a betegellátás önzetlen feladat, arról szól, hogy mindent megteszünk a beteg egészsége és gyógyulása érdekében a lehetőségeinkhez mérten, néha erőn felül is. A gyógyultan távozó beteg energiát, feltöltődést és lendületet ad ahhoz, hogy napról napra meg tudjunk küzdeni az új kihívásokkal és a megoldandó feladatokkal, soha nincs megállás. Ez arra is sarkall, hogy folyamatosan képezzük, fejlesszük magunkat és egyre magasabb szintű munkát végezzük, lehetőleg kiváló eredménnyel. Egy orvos nem elégedhet meg azzal, hogy munkáját egy átlagos vagy jó szakember szintjén végzi, törekedni kell arra, hogy a legjobbak között legyen. Én is erre törekszem. Nagyon jó érzés és inspiráló, hogy a feletteseim is észreveszik és elismerik ezt az áldozatos, önfeláldozó munkát, és méltónak tartottak arra, hogy felterjesszenek erre a díjra – hangsúlyozta Barta Judit, a Debreceni Egyetem docense, a Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika szakorvosa.
Orvosként olyan szakterületre vágyott, amelyben a „manuális” gyógyító munka és a belgyógyászati szintetizáló orvoslás egyaránt jelen van, ezért választotta a kardiológiát. Mielőtt bekapcsolódott a szakorvosképzésbe a Kardiológiai és Szívsebészeti Klinikán, nappali tagozatos PhD-programban kardiológiai alapkutatást végzett és ösztöndíjjal külföldi tapasztalatokat szerzett. Barta Judit a PhD diploma átvételét követően, teljesítve a szakorvosképzés állomásait, 2010-ben kardiológiából szakvizsgát tett. Azóta is a Debreceni Egyetem Kardiológiai és Szívsebészeti Klinikáján dolgozik habilitált egyetemi docensként.
- Mostanra szinte minden szakterületen jellemző a specializálódás, így van ez a kardiológiával is. Az intervenciós kardiológia és a szívelégtelenség felé orientálódtam. A szívkatéteres labor vezetője lettem, az intervenciós team koordinálásán kívül fontos szerep hárul rám a koszorúér-betegek elektív és akut ellátásában, az infarktusellátásban és a plakkmodifikációs eljárásokban. Ezzel párhuzamosan az általános járó és fekvő kardiológiai betegellátás is feladatköröm maradt. A másik kiemelt érdeklődési területem a szívelégtelenség. Sokan szenvednek a szívelégtelenség valamelyik formájában, melyek egy része kiemelt szintű ellátást igényel és a páciens szoros gondozásra szorul járó- vagy fekvőbetegként. Klinikánkon jó a csapat, kollégáimmal törekszünk arra, hogy betegeink a leghatékonyabb kezelést kapják a szakmai irányelveknek megfelelően – fejtette ki Barta Judit.
A kardiológus azt mondja: büszke a szakmai sikereire, mindig örömmel tölti el, amikor sikerül a helyes diagnózist felállítani és megtalálni a megoldást a gyógyuláshoz.
- Egy kiváló egyetem kiemelkedően jó klinikáján dolgozom, a legmagasabb progresszivitási szintű intézmény középvezetőjeként. Mozgalmas szakmai életet élek. A szakmán belül országosan és nemzetközileg is ismerik a nevem, megtiszteltetésnek tartom, hogy az intervenciós labor vezetői feladatával is megbíztak – mondta el Barta Judit, a Debreceni Egyetem docense, a Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika szakorvosa.
Szakmai terveiről szólva hozzátette: inspiráló és minden pozitív fejlődésre nyitott közegben dolgozik, munkatársaival közösen arra törekszik, hogy a betegellátást célzó innovációk, új beavatkozások, korszerű gyógyszerek minél hamarabb rendelkezésére álljanak, növelve a betegellátás színvonalát. Úgy véli, ezen kívül elengedhetetlen új klinikai vizsgálatok és kutatási projektek indítása és a nemzetközi kapcsolatok építése. Kiemelte, hogy a színvonalas gyógyítás fenntarthatósága érdekében szükség van utánpótlás-nevelésre. Úgy véli, a graduális és posztgraduális képzés, a tapasztalatok és a tudás átadása mindvégig fókuszban kell, hogy maradjon.
Sajtóközpont - CzA