Új színfoltok az egyetemi médiában
Tudományos, ismeretterjesztő műsort indít a Debreceni Egyetem M. Tóth Ildikó Sajtóközpontja UNIVERZUM címmel. A magazinban az intézmény legígéretesebb kutatásait és legfontosabb eseményeit mutatják be egy-egy érdekes és látványos videóban. Az első három epizód már elérhető az FM90 Campus Rádiónak is otthont adó DEmedia.hu megújult felületén, amely új tartalmakkal és szórakoztató podcastokkal bővítette online kínálatát.
A Debreceni Egyetem eseményeiről beszámoló, valamint az FM90 Campus Rádió online adását sugárzó DEmedia.hu évek óta meghatározó debreceni weboldal annak ellenére, hogy sohasem volt célja versengeni a cívisváros hírportáljaival.
- Weboldalunkat a Covid-járvány idején indítottuk el azért, hogy az FM90 Campus Rádió legérdekesebb beszélgetései mellett a Debreceni Egyetemmel kapcsolatos legfontosabb híreket, valamint a zenei élet legérdekesebb eseményeit, történéseit a legobjektívebb módon publikáljuk olvasóinknak, hallgatóinknak – idézte fel a kezdeteket Bakó Csaba, az FM90 Campus Rádió ügyvezetője annak kapcsán, hogy néhány napja már vadonatúj külsővel és új digitális tartalmakkal bővülve várja látogatóit a DEmedia.hu.
A megújult weboldalon nagy hangsúlyt kapnak a multimédiás tartalmak, több új podcast- és videósorozatot kínálnak a készítők a látogatóknak.
- A mai trendeknek megfelelőn jelentősen növeltük a visszajátszható tartalmak körét, mert örömmel tapasztaltuk, hogy a hallgatók között ismét népszerűek a hosszabb, szórakoztató interjúk, beszélgetések. Így a megújult honlapunkon számos új podcast kapott helyet a legkülönbözőbb témában, valamint gőzerővel elindult a TikTok-csatornánk is – részletezte Váradi Ferenc, a DEmedia főszerkesztője.
A portálon továbbra is elérhetők a Music Backstage legfrissebb zenei hírei, valamint a Debreceni Egyetemmel kapcsolatos tájékoztató, vagy épp szórakoztató jellegű tartalmak, műsorok is. Így a DE M. Tóth Ildikó Sajtóközpont legújabb tudományos, ismeretterjesztő sorozata, az UNIVERZUM is, amely az intézmény legígéretesebb kutatásait és legfontosabb eseményeit mutatja be egy-egy érdekes és látványos videóban.
Az első epizódban a Debreceni Egyetem kutatói megmutatják hogyan vizsgálják bogarakon az urbanizáció hatásait molekuláris biológiai módszerekkel. Munkájuk azért jelentős, mert olyan egyedülálló értékelési módszert alkalmaztak, amelyet korábban még nem használtak ilyen jellegű vizsgálatokban.
A sorozat következő részében összefoglalót láthatnak a világ második legnagyobb multisport eseményéről, melyet Debrecen és Miskolc közösen rendezett meg júliusban. A VII. Európai Egyetemi Játékokon harminchét ország négyszázhuszonnyolc egyeteméről csaknem ötezer résztvevő érkezett. A Debreceni Egyetem pedig nemcsak résztvevőként, hanem szervezőként is kiválóan szerepelt.
Valamint bepillanthatnak az XXIII. Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiájára, amelyen tíz országból százötven hallgató és több mint harminc mesteroktató vett részt a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán. Az idei rendezvényen Európában egyedülálló módon tizenhét mesterkurzus és több kiegészítő szakmai foglalkozás közül választhattak a hallgatók, és játszhattak a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar koncertjein Vásáry Tamás Kossuth-díjas karmester vezényletével.