Debreceni sikerek az OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciójában

Tizenhárom díjat gyűjtöttek össze a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának hallgatói a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekciójában. A magyar jogászhallgatók legnagyobb tudományos seregszemléjén a debreceni joghallgatók 30 pályamunkával vettek részt.

A Budapesten tartott rendezvényen a Debreceni Egyetem (DE) Állam- és Jogtudományi Karának (ÁJK) hallgatói a megelőző évek teljesítményét meghaladó, kiemelkedő eredményeket értek el. A 280 bemutatott pályamunkából – a kvótarendszernek megfelelően – 30 érkezhetett a DE-ről, amelyekkel összesen 13 elismerést hozott el a DE ÁJK. Ezzel a teljesítménnyel mind a helyezések számát, mind az összes elnyert díjat tekintve a rendező Károli Gáspár Református Egyetem ÁJK-val holtversenyben előkelő helyet ért el a debreceni jogi kar. A DE ÁJK-t kizárólag olyan karok előzték meg, amelyek egyharmaddal több, azaz 40 dolgozatot nevezhettek az OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciójába.

A rendezvény egyben a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) megnyitója is volt. Az Erkel Színházban tartott ünnepségen Sulyok Tamás köztársasági elnök, Weiszburg Tamás, az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) elnöke, Szendrő Péter, az OTDT örökös elnöke, Freund Tamás, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, Pósánné Rácz Annamária, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára, Koltay András, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke, Trócsányi László, a Károli Gáspár Református Egyetem rektora, valamint Balogh Judit, az OTDT Állam- és Jogtudományi Szekció Szakmai Bizottságának elnöke, a DE ÁJK docense köszöntötte a résztvevőket és nyitották meg a rendezvényt.

Az Állam- és Jogtudományi Szekció 31 tagozati zsűrijében a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának képviseletében 12 oktató vett részt, akik szintén hatalmas munkát fektettek az OTDK-ba, hiszen nálunk tagozati szintű bírálás működik, azaz egy-egy zsűritag 7-12 olyan dolgozatot bírál, díjazás nélkül, amelyek egyenként 45-50 oldal terjedelműek. Ezért nekik is nagy köszönettel tartozunk, hiszen önzetlen feladatvállalásukkal a Debreceni Egyetem jó hírét viszik, karunkat képviselve – fogalmazott Balogh Judit.

A dolgozattal indulók mellett az Állam- és Jogtudományi Szekcióba hallgatói opponensek is meghívást kaptak, karonként épp feleannyian, mint a nevezett dolgozatok.

A DE ÁJK hallgatóinak eredményei a csatolt dokumentumban olvashatók.