Úton a legkiválóbbak közé, kontinenseken át

A világ legnagyobb, üzleti képzést folytató egyetemeit tömörítő szervezetébe lép a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara. Az AACSB (The Association to Advance Collegiate Schools of Business) tagság rendkívüli jelentőségű a kar nemzetközi kapcsolatai és piaci pozíciója szempontjából, valamint komoly versenyelőnyt nyújt a hallgatók és az oktatók számára.

A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar (DE GTK) minőségi képzései folyamatos fejlesztésével törekszik arra, hogy végzett hallgatói piacképes diplomát és gyakorlati tudást szerezzenek. A külső változások figyelemmel kísérésére, előrejelzésére keresi munkatársai, hazai és külföldi akadémiai, vállalati partnerei visszacsatolását. 

Ennek a folyamatnak a részeként döntött úgy a DE GTK vezetése, hogy csatlakozik az 1916 óta működő globális nonprofit szervezethez, az AACSB-hez. A szövetség több mint 1900 tagszervezete és 1000-nél is több akkreditált üzleti iskola számára nyújt minőségbiztosítást, oktatási és fejlesztési szolgáltatásokat, illetve nemzetközi kapcsolati lehetőségeket. A Gazdaságtudományi Kar a Magyar Nemzeti Bank támogatásával finanszírozza a belépéssel kapcsolatos költségeket és az első éves tagdíjat.

Az AACSB rendszeresen szervez konferenciákat, szemináriumokat, szimpóziumokat, amelyeken az oktatók első kézből kaphatnak információkat a legújabb kutatási eredményekről, ezzel is hozzájárulva szakmai fejlődésükhöz. A társulás legutóbbi bostoni tanácskozásán csaknem háromszázan vettek részt az Egyesült Államokból és Európa tagállamaiból, köztük egyedüli magyar intézményként a Debreceni Egyetem képviselői: Dajnoki Krisztina és Erdey László dékánhelyettesek. 

A rendezvényen lehetőségük nyílt arra, hogy betekintsenek a szervezet tevékenységébe, valamint új nemzetközi együttműködési lehetőségeket tárjanak fel, alakítsanak ki. A kétnapos konferencia szakmai előadásai olyan, a globális felsőoktatás előtt álló kihívásokra koncentráltak, mint a generatív mesterséges intelligencia térnyerése, női vezetők a felsőoktatásban, a hatékony vezetői munka a felsőoktatásban, az első generációs értelmiségi hallgatók beillesztésének problémái, a hatékony hallgatói teljesítménymérés, a hallgatói mentális egészségen túl a felsőoktatásban dolgozók mentális egészségének megóvása, a hibrid oktatás elterjedése, a kritikus gondolkodás ösztönzése, valamint az üzleti felsőoktatás fenntarthatósága.

A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara az AACSB tagságtól és a későbbi akkreditációtól versenyképességének fenntartását és növelését várja, illetve azt, hogy továbbra is hatékonyan szolgálja a Debreceni Egyetem stratégiai céljainak megvalósítását. 

 

 

 

Sajtóközpont-TB