Elismerés a kiváló és eredményes munkáért

Pedagógusnap alkalmából, idén is elismerte kiváló eredményeket elért oktatóit és dolgozóit a Debreceni Szakképzési Centrum: a 2024-es ünnepségen 4 kategóriában, összesen 25 munkatársukat díjazták. Különlegessége az idei díjátadónak, hogy itt búcsúztatták 3 intézményük leköszönő igazgatóját is. Ők a„Címzetes igazgató” címet vehették át a városvezetéstől és a centrumvezetéstől.

A pedagógusnap és a hozzá kapcsolódó ünnepi összejövetel mindig a köszönet napja – mondta  Pósán László, az Országgyűlés Kulturális Bizottságának elnöke az ünnepség megnyitóján. – De egyúttal olyan jeles pillanat is ez, amikor nem csak az elmúlt időszak teljesítményét ismerjük el, hanem a jövőbe is nézünk, hiszen aki fiatalokat nevel, az a jövőt építi fel. Az ilyen pillanatokban mindig meg kell köszönnünk a kollégáknak, oktatóknak, együttműködő partnereknek a munkát, ami hozzájárul a jó szakemberek felkészítéséhez. A Debreceni Szakképzési Centrum a legjobbak között van, ezt pedig az bizonyítja legjobban, hogy Debrecen nagyon rövid idő alatt olyan gazdasági prosperitást indított el, amit akár példátlannak is nevezhetünk. Ez pedig a szakképzés nélkül nem ment volna.

Az ember életében megvannak azok az „aranymag pillanatok”, melytől eljut a csúcsteljesítményig és megélheti a mindennapi sikereket. Az itt ülő kollégák megélték ezeket a pillanatokat, megérezték az első siker ízét és eredményesek tudtak lenni az elmúlt időszakban – fogalmazott Tirpák Zsolt, a Debreceni Szakképzési Centrum kancellárja. – Itt ül három igazgató, akik komoly, sikeres életpályát éltek meg és eredményesen vállaltak többet az átlagnál, hiszen egy közösséget is sikeressé alakítottak. Itt van velünk tizennégy kiváló pedagógus és nem pedagógus munkatárs, akik óriási teljesítményeket mutattak fel az utóbbi időszakban, de ki kell emelnünk azt a jelenlévő tizenegy oktatót is, akik mesterei szakmáiknak, sokszorosan bizonyított és felkészült kollégák. Debrecen az ország második legnagyobb városa, kiemelkedő szellemi közeg, kulturális tér és a magyar gazdaság igazi új fénycsöve. A centrum számára kötelező házi feladat volt, hogy ebben az ideális gazdasági közegben mindent megtegyen a sikeres szakképzés kialakításáért, a közösségünk pedig igyekszik ezt teljesíteni. Mindenkinek köszönjük az áldozatos munkáját, szívből és tisztelettel gratulálunk az itt ülő kollégáknak, akik példaként állnak előttünk és általuk együtt tudjuk erősíteni városunkat.

 Az elmúlt időszakban Debrecen vezetése nem kis kihívás elé állította a Debreceni Szakképzési Centrumot, hiszen számos befektetés érkezett a városba – emelte ki Dr. Barcsa Lajos, Debrecen város alpolgármestere. – Ha a Debrecen 2030 stratégia mentén szeretnénk haladni, akkor azt is fontos feladatként látjuk, hogy karrierutat mutassunk a fiataloknak, márpedig egy átgondolt városstratégia csak akkor működik, ha vannak olyan kiváló partnereink, mint a szakképzési centrum. A tanulók képzése és a vállalatok bevonzása nem a város öncélú törekvése, hiszen a nyertesek azok a diákok lesznek, akik a szakképzésben tanulnak, majd egy egész életpályát járhatnak be Debrecenben. Hálával tartozunk a pedagógus és nem pedagógus közösségnek, hogy nap mint nap városunk fejlődéséért dolgoznak. Remélem, a nyugdíjba vonuló igazgatók mindig jó szívvel gondolnak majd vissza az oktatásban eltöltött évtizedekre, akik pedig maradnak, azoknak a további sikerek mellett azt kívánom, hogy együtt vigyük Debrecent a 21. század sikervárosai közé.

Pedagógusnak, oktatónak lenni hivatás és elhivatottság: folyamatosan meg kell újulnunk úgy, hogy közben mégis ragaszkodunk az értékeinkhez – mondta Szilágyi Sándor, a Debreceni Szakképzési Centrum főigazgatója. Hozzátette, bár elismerni jelen keretek között csak néhány kollégát tudnak, de a 2023/2024-es tanév kihívásai közepette minden szakképzésben dolgozó kolléga bizonyította elkötelezettségét. – Közös eredményeink, legyen az egy sikeres vizsga vagy a beiskolázás dinamikusan növekvő számadata, a kihívásokkal való sikeres küzdelmet bizonyítják. Úgy hiszem, elhivatott oktatók tekintetében jól állunk, így az elismerés szavai hozzájuk is szólnak. Az idén először adunk át mesteroktatói elismeréseket, akiket évről évre minden intézményünkben megválasztunk és egy éven keresztül viselhetik az iskola mesteroktatói elismerést. Ezek a pedagógusok a diákok számára nem csupán oktatók vagy szakmai mentorok, hanem sok esetben igazi példaképek is, akik tudásukkal, személyiségükkel nagyban képesek befolyásolni tanítványaik tantárgyakhoz, szakmához való viszonyát.


Díjazottak:
"Az év oktatója a Debreceni Szakképzési Centrumban"
Szabó Gábor oktató (Debreceni SZC Brassai Sámuel Műszaki Technikum)
Lukács Antal oktató (Debreceni SZC Irinyi János Technikum)
Sándor-Simai Szilvia oktató (Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola)
Veresné Főczén Beáta oktató (Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Technikum)
Kiss Gyöngyi oktató (Debreceni SZC Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskola)
Dr. Forgács Katalin oktató (Debreceni SZC Vegyipari Technikum)

"Az év dolgozója a Debreceni Szakképzési Centrumban"
Nagyné Lengyel Éva igazgatóhelyettes (Debreceni SZC Baross Gábor Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)
Balázs-Köblös Helén igazgatóhelyettes (Debreceni SZC Irirnyi János Technikum)
Lisztes Adrienn vizsgaszervezési koordinátor (Debreceni Szakképzési Centrum Központi Munkaszervezete)
Dr. Sándor Brigitta jogász (Debreceni Szakképzési Centrum Központi Munkaszervezete)
Pesti László beszerzési és beruházási osztályvezető (Debreceni Szakképzési Centrum Központi Munkaszervezete)

„A debreceni szakképzésért díj"
A díjat azon munkatársainknak és partnereinknek ítéljük oda, akik munkájukkal nagyban hozzájárultak a szakképzés népszerűsítéséhez és elismertségének növeléséhez.
Sándorné Nagyváradi Nelli igazgatóhelyettes (Debreceni SZC Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskola)
Farmasi József főigazgató-helyettes (Debreceni Szakképzési Centrum Központi Munkaszervezete)
Pécskay Zoltán ügyvezető (EDC Debrecen)

„Mesteroktató”cím
Ebben a kategóriában azokat a szakvizsgával rendelkező oktató munkatársainkat díjazzuk, akik legalább 14 éve a pályán, minimum 10 éve a szakképzésben és ezen belül legalább 5 éve a DSZC-ben oktatnak; emellett szakmailag és emberileg példát mutatnak oktatótársaiknak és az egész iskolaközösség számára. A megbízatást intézményenként 1 oktatónak, 1 évre ítéljük oda.
Levcsenkoné Ökrös Tünde oktató (Debreceni SZC Baross Gábor Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)
Nagy Márta oktató (Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum és Kollégium)
Szabó Imréné oktató (Debreceni SZC Bethlen Gábor Közgazdasági Technikum és Kollégium)
Balogh Ágnes oktató (Debreceni SZC Brassai Sámuel Műszaki Technikum)
Tormáné Csizmadia Zsuzsanna oktató (Debreceni SZC Irinyi János Technikum)
Bakóné Papp Tünde Ibolya oktató (Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző
Iskola)
Dr. Vinczéné Vancsik Anikó Ildikó oktató (Debreceni SZC Kreatív Technikum)
Balogh Miklós Péter oktató (Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum)
Sándorné Pinczés Marianna oktató (Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Technikum)
Kiss Gergely Tamás oktató (Debreceni SZC Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskola)
Sipos Judit oktató (Debreceni SZC Vegyipari Technikum)

„Címzetes igazgató”
Dr. Tóth László Tamásné igazgató (Debreceni SZC Bethlen Gábor Közgazdasági Technikum és Kollégium)
Nagyné Pálinkás Anikó igazgató (Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Technikum)
Makai Mária igazgató (Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola)